Police nad Metují, městečko pod Hvězdou

Police nad Metují je ideálním místem k výletům do Broumovských stěn nebo na Ostaš, kde se setkáte s úchvatnými skalními útvary.

Police nad Metují

     

Zdroj: panoramio.com

O Polici nad Metují

Městečko Police nad Metují leží v lesnaté kotlině Polické vrchoviny v blízkosti Broumovských stěn a Ostaše. Od Náchoda je vzdáleno 14 kilometrů. Je hlavním východiskem do zdejších turistických lokalit. V městečku je zachován středověký půdorys města se čtvercovým náměstím a sítí ulic, z jeho nároží mohou návštěvníci obdivovat radnici s podloubím a barokní štíty městských domů. Městská radnice byla vystavěna za účasti architekta Dientzenhofera. Ve městě najdete městské muzeum, muzeum stavebnice Merkur, klášter Benediktů a klášterní kostel Nanebevzetí Panny Marie se zdobeným raně gotickým vstupním portálem.

 

Historie

V příjemném a klidném městečku rád pobýval historik Václav Vladivoj Tomek, spisovatel Alois Jirásek či malíř Adolf Kašpar. Jako kaplan zde působil spisovatel a kněz Sigismund Bouška.

 

Tip na výlet

Příjemný turistický okruh z Police nad Metují vás naláká na přírodní krásy v okolí. Trasa Za Husity na Ostaš vás zavede nejen do skalního města, ale i ke Kočičím skalám nebo k přírodní památce Borek.

zdroj: www.mapy.cz

     

Doporučujeme

 

Poloha na mapě

Kontakt

Region Adršpach Pondělí - pátek: 08:00 -17:30 info@region-adrspach.cz